W skrócie 2010 PDF Drukuj Email
wtorek, 12 października 2010 23:34

Festiwal Nauki Małego Człowieka

18-19 IX 2010 godz 10-16
Wszystkie imprezy gościnnie na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 75
Pod patronatem firmy Sanofi Aventis

Znalezione okulary oraz bluzę dziecięcą w paski>>

Dzieci i ich rodziców zapraszamy na Wydział Fizyki oraz na teren campusu głównego Politechniki Warszawskiej na tradycyjny już Festiwal Nauki dla Dzieci. Kilkadziesiąt imprez przygotowanych specjalnie dla dzieci ma na celu wzbudzanie zainteresowań naszych najmłodszych różnymi dziedzinami nauki i poprzez zabawę rozwijanie w nich ciekawości poznawczej. Poprzez zabawki, proste interaktywne doświadczenia i ciekawe pokazy postaramy się rozwijać ich wyobraźnię i tłumaczyć im podstawowe prawa natury.
Dzieci zapraszamy także do naszego „Szpitala” gdzie wspólnie z przyszłymi lekarzami będą leczyły lalki, miski lub inne chore zabawki, a wszystko po to by przestały bać się lekarskiego fartucha. Zajęcia matematyczne będą stymulować rozwój myślenia twórczego, fizyczne i chemiczne pokażą fascynujące zjawiska a biologiczne postarają się wzbogacić wiedzę o naszych organizmach. Proponujemy także imprezy techniczne, by nasze dzieci oswajać z techniką – pomostem do przyszłości. Dzieci będą mogły także wziąć udział w konkursach, posłuchać bajek, obejrzeć teatrzyki i pomalować buzie.

Festiwalowi będzie towarzyszyła Biesiada z Braćmi Kuroń – pokazy zdrowej diety- gotowanie na żywo przez Jana i Jakuba Kuroniów, oraz konkursy i poczęstunek. W tym roku dołączą do nas także leśnicy, którzy opowiedzą dzieciom o tym jak żyje las i jego mieszkańcy oraz prawdopodobnie policjanci i strażacy, `. Witamy także nowych animatorów: nauczycieli i uczniów z V-go Gimnazjum w Radomiu, pracowników i studentów Akademii Podlaskiej, matematyków z Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, nauczycieli ze Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki wraz z uczniami Zespołu Szkół nr 106 w Warszawie, bajarza z Muzeum Bajek i Opowieści oraz firmy EnterCOM i Trendy Car Poland.

W tym roku możesz zobaczyć (więcej informacji po najechaniu myszka na pogrubiony temat imprezy):

Wkrótce więcej szczegółów

Zapraszamy Państwa także do odwiedzenia stron:

Co i jak było w ubiegłym roku możesz zobaczyć tutaj>>>

Jak było w roku  2008 możesz tu zobaczyć >>>

Jak było w roku 2007>>>

Firmy które chcą jeszcze dołączyć do imprezy proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego

Organizator: doc. dr Jan Grabski, Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej.

Zmieniony: niedziela, 25 września 2011 16:16

Partner Rządowy